טיפים

איך בוחרים אוהל? שאלת מיליון הדולר. לינה בשטח מספקת חוויה מעשירה ומיוחדת ואין כמו אוהל נוח ושימושי, שיספק מחסה וזכרונות טובים מטיול הקמפינג שלכם. אז מה זה אוהל בן רגע? אילו סוגי אוהלים קיימים? לפניכם, כל מה שצריך לדעת על אוהלים - המלון שלכם בטבע! 

 בכתבה זו:

החלטתם לצאת לטיול בשטח? מצוין. לאחר שסיימתם לארוז את התרמיל ולקחתם את הציוד הדרוש, זה הזמן להתמקד בבחירת אוהל, שיענה על הצרכים שלכם. מטרתו של האוהל היא לספק מחסה מפני גשם, שלג, רוח, מזיקים, ושמש.

 

סוגי אוהלים


אוהל שתי עונות / אוהל פשוט ("אוהל כנרת") - מיועד לשימוש בתנאי מזג אויר נוחים, עמיד לטפטוף קל של גשם, אך אינו אטום למים. אוהל זה קל להקמה, יציב ולא יקר. אוהל מעין זה מתאים ללינה במקומות יבשים ללא גשם. מיועד לטיולים בארץ או באזור עם אקלים דומה - לשימוש של מספר פעמים בשנה.

אוהל שלוש עונות - מיועד לשימוש גם בגשם וברוחות, בעל יכולת אוורור גבוהה, מאפשר נידוף לחות גבוה. מדובר באוהל קל ומהיר להקמה. עקב המבנה הצר והנמוך שלו, יש לו עמידות מעולה בפני רוחות חזקות. בנוסף, אוהלים אלה עמידים לגשם וברד ובעלי עמידות גבוהה גם לשחיקת בלאי. רצפת האוהל תהיה בעלת עמידות גבוהה לשחיקה ובעלת אטימות מפני מים (בדרך כלל מינימום 5000 מ"מ).

אוהל שלוש עונות Mountain - מקצועי וקל משקלאוהל שלוש עונות Mountain - מקצועי וקל משקל

אוהל ארבע עונות - מיועד לשימוש בגשמים ורוחות חזקות ומסוגל להתמודד עם שלג כבד. מדובר באוהל בעל רמת אוורור נמוכה ולכן חם יותר. אי לכך, לא מתאים לאקלים חם ולח. האוהל הוא בעל מבנה חזק ביותר, המאפשר עמידה ברוחות חזקות מאוד ובמעמסה של גשם ושלג כבד על האוהל. לרוב, האוהל עשוי מהחומרים האיכותיים ביותר המשלבים עמידות לאורך זמן, משקל קל, וקלות הרכבה. מיועד לטיולים בהם הכל על הגב ומתאים לשימוש אינטנסיבי באוהל.